FIA Motorsport games Digital”: kurš pārstāvēs Latviju?

sporta likmes

Rudenī ir gaidāmas “FIA Motorsport games” jeb autosporta Olimpiskajās spēlēs, kas notiks Francijā. Taču, lai saprastu, kuru pārstāvi sūtīt no Latvijas delegācijas, ir nepieciešams noskaidrot labāko braucēju. Tāpēc, Latvijas Automobiļu federācija (LAF) sadarbībā ar Lietuvas Automobiļu sporta federāciju (LASF), Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) rīkotājiem un digitālo autosacīkšu platformu “World Sim Series” organizēs digitālo autošosejas čempionātu. Un šī čempionāta uzvarētājs rudenī dosies uz Franciju lai pārstāvētu Latviju sacīkstēs,Latviju eispējams atkal pārstāvēs Valters Zviedris, kura sponsors ir Optibet, vairāk par optibetu atradīsiet www.sloti.lv/ vietnē

Šis digitālais autosacīkšu čempionāts būs pieejams tikai divu valstu pāsrtāvjiem – Latvijas, un mūsu kaimiņu Lietuvas braucējiem. Lai ievērotu visus “FIA Motorspot Games” noteikumus sacīkstēs var piedalīties braucēji, kas sasnieguši sešpadsmit gadu vecumu. Šis noteikums ir attiecināms arī uz tiem sportistiem, kam jau ir autosporta licences un iepriekšējā pieredze. Piedalīties sacīkstēs var ikviens, kurš vēlās, neatkarīgi no pieredzes un profesionālā līmeņa, taču uz Franciju tiks sūtīts sacīkšu labākais braucējs. Labākais no sportistiem savā īpašumā iegūs ļoti dāsnu balvu – pilnībā apmaksātu dalības maksu, ceļošanas un uzturēšanās izmaksas “FIA Motorsport Games sacensībās Francijā. Kā arī, sportista vārds tiks ierakstīts vēstures grāmatās, jo pirmo reizi sacensību uzvarētājs būs arī oficiālais LAF un LASF digitālās autošosejas kausa ieguvējs.

Digitālās sacensības notiks “World Sim Series” platformā. Sacensībām būs pieci sacīkšu posmi digitālājās trasēs. Šīs digitālās trases būs viscaur pasaulē. Mašīnas, ko sportisti izmantos katrā posmā būs savādākas, taču vienmēr tiek izmantota Subaru automašīna, kas veidos papildus grūtības un pārbaudījumus. Taču šie pārbaudījumi un grūtības parādīs, kurš tad ir tas īstais un vislabākais braucējs, kuru sūtīt uz Franciju, jo piecu posmu laikā skaidri izkristalizēsies gan braukšanas prasmes, gan ātra pielāgošanās situācijām, kas būs svarīgi principi arī sacensībās Francijā. Sacensību organizatori cer un ir pārliecināti, ka viņiem izdosies gan Latvijā, gan Lietuvā atrast atbilstošāko un piemērotāko braucēju, kas nesīs uzvaru valstvienībai “FIA Motorsport Games” sacensībās. Kā arī, uzvarētājam būs ne tikai lieliska iespēja pārstāvēt valsti sacensībās Francijā, bet arī turpmāk, iespējams, veidot karjeru sacīkšu trasēs.

Reģistrēties sacensībām var ikviens neatkarīgi no sagatavotības līmeņa, pieredzes auto sportā vai īpašas apmācības. Sacensības ir paredzētas gan pieredzējušiem braucējiem, gan iesācējiem. Un uzvarētājs tiks noteikts balstoties tikai uz uzrādīto sniegumu piecos sacensību posmos. Braucēju iepriekšējā pieredze nekādā veidā netiks ņemta vērā izvēloties to, kurš tiks sūtīts uz sacensībām Francijā.